איך לנקות ולחטא את האביזרים

איך לנקות ולחטא את האביזרים

את האביזרים נחלק לפי סוג החומר, בגדול זה עור, ברזל, פלסטיק, סיליקון, וסיבים כלשהם (כותנה או כאלו).

סיבים כלשהם כמו חבלים יש לכבס במכונת כביסה, זה יעשה את העבודה יוריד את הליכלוך ויהרוג את החידקים. ההגדה מספרת שחבלים נהרסים במכונת כביסה, מנסיוני זה לא נכון, אולי הם קצת מתבלים אבל בהחלט לא נהרסים. מציע לכבס אותם לא אחרי כל שימוש אלא אחת לתקופה אלא כמובן אם החבל עבר במקום מלוכלך ומזוהם כמו בין רגלייה של שפחה (ועם כל הכבוד לסוגדים לכוס הנשי קבלו את העובדה שיש שם חידקים ואולי מחלות וחלילה פטריות ושזה גם עובר בחור של התחת ששם בהחלט יש חידקים רעים מאוד).

עור  עור הוא החומר הקשה ביותר לניקוי וחיטוי. כל מה שנעשה לעור יגרום לו לנזק אבל כשצריך אז נעשה. לא ננקה עור כל יום אבל באופן אישי את השוטים שלי ניקיתי במיים וסבון ואז שטפתי היטב במיים והשארתי ליבוש. נכון  זה קצת פגע בעור אבל האלטרנטיבה לא מצאה חן בעיני. אז שימרו על מוצרי העור שלכם היטב וכשצריך אל תתחשבו בכמה גרושים שזה עלה אלא בביטחון הנשלטים ונקו אותו.

את שאר הדברים ננקה בעזרת סבון, סביעור ואלקוקסילן או אלכהול 70% בנוסף למיים כמובן. והנה ההסברים:
סביעור הוא בעצם סבון רק חזק במיוחד ומנקה ומחטא היטב, רוכשים אותו בבית מרקחת (ואם ישאלו שאלות קשות תגידו שזה לדוד שלכם שהוא וטרינר), מוהלים פקק בחצי כוס מיים והנה יש לכם את התמיסה.
אלקוקסילון הוא בעצם אלכהול + כלור, זה משמש לחיטוי רפואי והוא יהרוג את החידקים שלא הרג הסביעור. אם אין לכם אז אל בהלה , תוכלו תמיד להשתמש באלכהול רפואי 70% (ובפירוש לא 90% – ההסבר הוא ש-90% מתהדה מהר יותר ולכן השפעתו פחותה).

אז למשל פקק תחת שעשוי מסיליקון שרגיש לאלכהול אנחנו נשטוף היטב במיים וסבון ואז נשרה בסביעור ואז נשטוף היטב במיים ובכלל  על פקקי תחת מומלץ לשים קונדום.

גלגל כאב למשל נשטוף בהרבה מיים (או נשרה אותו בהם), אז נשרה אותו בסביעור ואז נשטוף שוב במיים ואז נחטא באלקוקסילין (גלגלי כאב שאינם עשויים מפלדת אל חלד  קצרו את דרכם לפח הזבל, לא בא לכם לדקור שפחה תמימה בברזל חלוד).

ויברטור  תלוי איזה אבל הבנתם את העיקרון (הזהרו מחלקי המתכת  הם מחלידים).

בעצם  כל מה שעשוי ממשהו שלא מחליד כמו אלומיניום, פלסטיק, פלדת אל חלד וכדומה דינם הוא כדין גלגל הכאב  מיים סבון  מיים  סביעור  מיים  אלקוקסילין. בקבוצה זאת כלולים למשל מצבטי הפיטמות, מוצרי פלסטיק למניהם וכדומה

בכל מה שעשוי מסיליקון שרגיש לאלכהול נוכל להסתפק בהכל חוץ מהאלקוקסילין.

כל האמור איננו חוות דעת מומחה ואין לראות בו המלצה או הנחייה כלשהי, האחריות כמובן היא במלואה עליכם על כל ההשלכות.

נושא: איך לנקות ולחטא את האביזרים